• Provozovatel zásobníků zemního plynu s největší kapacitou v regionu Slovenska, České republiky a Rakouska a s významnou působností i na německém trhu.

Skladování plynu

NAFTA

je mezinárodní společnost s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti skladování a budování podzemních zásobníků zemního plynu a zároveň slovenským lídrem v průzkumu a těžbě uhlovodíků. Kromě toho společnost realizuje průzkumné činnosti a iniciuje projekty na skladování energie z obnovitelných zdrojů. Společnost aktivně působí v zemích střední Evropy a v současnosti je přítomná mimo Slovensko i v České republice, Německu, Rakousku a na Ukrajině.

NAFTA na Slovensku provozuje komplex podzemních zásobníků s kapacitou 27,7 TWh. Pracovní objem zásobníků je dynamická veličina a její velikost závisí hlavně na způsobu jeho využívání klienty. Podzemní zásobníky společnosti NAFTA jsou připojené ke slovenské distribuční síti, tranzitnímu plynovodu Eustream a k Virtuálnímu obchodnímu bodu v Rakousku.

Více na www.nafta.sk

Print

 

Pozagas

vlastní podzemní zásobník zemního plynu poblíž města Malacky na Slovensku. Jeho skladovací kapacita je 6,9 TWh.

Společnost POZAGAS se od roku 1993 úspěšně věnuje poskytování služeb v oblasti podzemního skladování zemního plynu. Strategicky významná poloha v blízkosti hlavních evropských přepravních cest a Virtuálního obchodního bodu v Rakousku s vlastnictvím přímého napojení na jeho infrastrukturu staví společnost v prostředí liberalizovaného trhu se zemním plynem do pozice flexibilního a spolehlivého poskytovatele uskladňovacích služeb v tomto regionu.

Více na www.pozagas.sk

pozagas_logo

 

SPP Storage

je provozovatelem podzemního zásobníku plynu v Dolních Bojanovicích v České republice. Zásobník byl postaven v jedné z nejvýznamnějších ropoplynových lokalit v České republice a byl dokončen v roce 1999. Jeho skladovací kapacita 6,1 TWh. Má také přímé napojení do slovenské plynárenské sítě.

Více na www.sppstorage.cz

sppstorage-logo

 

NAFTA Speicher

je vlastníkem a provozovatelem podzemních zásobníků zemního plynu Breitbrunn/Eggstätt, Inzenham-West and Wolfersberg v Bavorsku o celkové kapacitě 19,9 TWh. Společnost se podílí nejen na provozu a rozvoji těchto tří skladovacích zařízení, ale i na propagaci úložišť a souvisejících služeb zásobníku Inzenham-West. NAFTA Speicher je dceřinou společností NAFTA – rostoucí mezinárodní společnosti specializující se nejen na provoz a rozvoj úložišť zemního plynu, ale i na průzkum a těžbu ropy a plynu ve střední Evropě. NAFTA Speicher profituje z rozsáhlých zkušeností, která její mateřská společnost nasbírala za 45 let působení v odvětví skladování zemního plynu. Společnost NAFTA působí mimo Německa i na slovenském a rakouském trhu, zároveň je provozovatelem databázových úložišť v České republice a na Slovensku.

Více na www.nafta-speicher.de

 

37045_nafta

 

Podzemní skladování zemního plynu

Klíčový nástroj pro bezpečnost dodávek zemního plynu

 

CF037093_nafta_V2