EP Infrastructure vylepšilo ratingové hodnocení od společnosti Standard & Poor’s na skóre 66/100

8. 9. 2021

Společnost EP Infrastructure, a.s. (EPIF) si dovoluje s potěšením oznámit, že dne 8. září 2021 získala skóre 66/100 ve svém druhém ESG hodnocení (Environmental/ekologické, Social/společenské, Governance/podnikové řízení) udělovaném agenturou S&P Global Ratings, což znamená vylepšení v porovnání s ratingem 65/100 získaným minulý rok při svém úvodním hodnocení v dubnu 2020.

„Po silném hodnocení obdrženém minulý rok, kdy jsme se stali první společností ve střední a východní Evropě, která obdržela ESG rating od agentury S&P, jsme velmi potěšeni vylepšením našeho hodnocení v tomto roce. Naše ESG skóre potvrzuje uvědomělost a závazek společnosti EPIF k ekonomickému a environmentálnímu chování a posiluje trvalé úsilí, které do této oblasti vkládáme. Budeme i nadále dodržovat nejvyšší standardy obchodního chování v souladu s našimi hodnotami a zájmy našich stakeholderů,“ řekl v reakci na udělené hodnocení Václav Paleček, finanční ředitel společnosti EPIF.

Petr Choutka, člen controllingového oddělení, který částečně zodpovídá za oblast ESG, dodal: „Společnost EPIF udělala v posledních letech výrazný pokrok v oblasti ESG a je velmi obohacující být součástí této cesty. Jsem velmi potěšen, že se naše soustavné úsilí pozitivně odrazilo v ratingovém hodnocení od S&P. Jsme si vědomi naši důležité úlohy v oblasti udržitelnosti, zejména probíhající energetické transformace a v našem úsilí chceme vytrvat.”

Více informací naleznete v publikovaném reportu:

https://www.spglobal.com/ratings/en/research/pdf-articles/210908-esg-evaluation-ep-infrastructure-100470012